Kup 4 kolekcje i zapłać tylko za dwie - Rabat doliczy się automatycznie.
Jak zainstalować presety lightroom - GETPRSTS

Jak zainstalować presety Lightroom

MOBILE

Instalacja presetów lightroom na telefonie

Instalacja presetów na urządzeniu mobilnym nie jest trudne. Po pobraniu presetów na telefon wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby preset znalazł się w naszej bibliotece ustawień predefiniowanych. Zobacz, jak w kilku krokach możesz dodać presety do bezpłatnej aplikacji mobilnej Lightroom.

how-it-works-lr-11

Pobieranie

Po zakupie zobaczysz tabelę z niebieskimi przyciskami z nazwami presetów oraz rozszerzeniami XMP i DNG. Pliki XMP są używane w komputerowych wersjach Lightrooma oraz Photoshopa. Dla starszych wersji Lightroom (4/5/6) oraz telefonów pobierz DNG

how-it-works-lr-10

Otwórz w plikach

Zobaczysz taki ekran i musisz otworzyć ten .zip w Plikach. Możesz wybrać pliki iPhone'a lub pamięć w chmurze. W przypadku Androida wykonaj zapis do wybranego folderu na telefonie.

how-it-works-lr-8

Przenieś pliki DNG do Lightroom

Gdy Twoje pliki znajdą się w wybranym miejscu, będziesz mógł podejrzeć, co jest w środku. Obraz Adobe raw to nasz preset (Deap black 2 w tym przypadku to nazwa presetu). Teraz musisz kliknąć te 3 linie w prawym dolnym rogu.

Import z poziomu aplikacji (iOS i Android)

katalog-zdjec-lr

Katalog zdjęć

W aplikacji Lightroom otwórz katalog zdjęć i kliknij na kropeczki w prawym górnym rogu

katalog-dodaj-zdjecia-lr

Dodaj zdjęcia

Wybierz z menu dodaj zdjęcia

z-plikow-z-rolki-lr

Z plików

Pobrane pliki DNG znajdują się w plikach - należy wybrać z opcji "Z plików" a następnie przejść do folderu, w którym zostały zapisane pliki DNG.

Zapisz preset do biblioteki

how-it-works-lr-5

Kopiuj ustawienia lub utwórz preset

Po kliknięciu 3 kropek (prawy górny róg) będziesz mógł skopiować ustawienia z presetu by wkleić je na inne zdjęcie lub utworzyć preset w swoim Lightroomie do późniejszego wykorzystania, co zdecydowanie zalecamy.

how-it-works-lr-3

Dodaj grupę i nazwę presetu

To pomoże Ci utrzymać porządek w plikach.

how-it-works-lr-4

Dodanie presetu przez import z folderu (iOS)

how-it-works-lr-9

Importuj do Lightroom

Teraz wybierz ikonę Lightroom.

how-it-works-lr-7

Uruchom Lightroom

Uruchom Lightrooma aby przenieść preset do biblioteki zdjęć.

how-it-works-lr-6

Ostatnio dodane

Jeśli Twoja aplikacja Lightroom otwiera się na ostatnio edytowanym obrazie, musisz przejść do biblioteki Lightroom i wybrać Ostatnio dodane pliki. Będą tam wszystkie nowe zaimportowane presety.

Instalacja presetów Lightroom na telefonach może wydawać się na początku czymś trudnym. Jednak zupełnie nie masz powodu by się jej obawiać. To łatwy proces i przy małej ilości presetów nie potrwa długo. Pamiętaj zawsze by przy instalacji presetów na swoim telefonie zawsze korzystać z plików DNG - są to zdjęcia, które posiadają dodatkowy element jakim jest zapis wszystkich ustawień z jakimi zostały wyeksportowane z Lightrooma. Ponieważ instalacja presetów Lightroom na telefonach nie może się odbywać przy użyciu plików XMP te właśnie zdjęcia DNG musimy dodać do biblioteki naszych plików Lightrooma.

Po przejściu do biblioteki, zdjęcia z zaimportowanymi presetami poznamy po małej ikonie z napisem DNG. Wystarczy je otworzyć, aby zapisać te ustawienia jako preset w bibliotece presetów na telefonie lub przekopiować ich ustawienia na inne zdjęcia.

Jak widzisz instalacja presetów na telefonie to nic trudnego.

Zobacz opinie o naszych presetach

Poznaj wszystkie opinie o naszych presetach i zobacz co myślą o nich inni

*opinie otworzą się w nowym oknie
    Twój koszyk jest pusty
      Dodaj kupon