2+2 Gratis | Dodaj 4 - otrzymasz 50% Rabatu

Jak zainstalować presety Lightroom

MOBILE

Instalacja presetów lightroom na telefonie

Instalacja presetów na urządzeniu mobilnym nie jest trudne. Po pobraniu presetów na telefon wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby preset znalazł się w naszej bibliotece ustawień predefiniowanych. Zobacz, jak w kilku krokach możesz dodać presety do bezpłatnej aplikacji mobilnej Lightroom.

Jeśli posiadasz iPhona

Po pobraniu plików DNG a swój telefon wystarczy, że otworzysz aplikację Lightroom.

Następnie niebieskim przyciskiem w prawym dolnym rogu ekranu wybierzesz import zdjęć i wybierzesz pliki DNG, z których chcesz utworzyć presety.

(Pliki DNG to po prostu zdjęcia, które mają zapisane ustawienia "Presety")

 

1. Następnie zaimportowany plik DNG trzeba "kliknąć" tak by otworzył się do edycji. W prawym górnym rogu znajdziesz ikonę kółka z dwoma kropkami w środku. Kliknij na nie.

2. Z otwartej listy wybierz opcję Utworzenia ustawienia predefiniowanego (Ustawienie predefiniowane to preset). Po jego kliknięciu możesz wybrać folder, w którym ma zostać zapisany preset, utworzyć nowy i nadać nazwę pod jakim preset będzie zapisany.

3. Po zapisaniu, swoje presety znajdziesz w pasku z narzędziami na dole ekranu pod nazwą ustawienia predefiniowane (Ikona dwóch nakładających się na siebie kółek)

 

Jeśli posiadasz Androida

Po pobraniu plików DNG musisz najpierw rozpakować .zip. Jeśli nie masz takiej opcji możesz potrzebować dodatkowej aplikacji do otwierania plików - WIęcej informacji znajdziesz tutaj.

 

DESKTOP

Instalacja presetów lightroom na komputerze

Presetów możesz używać na każdej wersji Adobe Lightroom i Adobe Photoshop (Camera RAW) - poza wersją Lightrooma działającą w przeglądarce. 

Stare wersje Lightroom

Stare wersje (do kwietnia 2018r - 4.X.X, 5.X.X, 6.X.X) -> Obsługujące format .lrtemplate

Nowe wersje -> Obsługujące format .XMP

Jeśli posiadasz starszą wersję Adobe Lightroom, do zaimportowania presetów będziesz potrzebować plików DNG. Pliki DNG dodajesz do Lightrooma jak zdjęcia do obróbki, następnie w ekranie edycji (Wywołaj) w prawym sidebarze na każdym z plików DNG musisz wykonać zapis. Wystarczy, że klikniesz na + w prawym górnym rogu przy presetach i utworzysz nowy.

 

Nowe wersje Lightrooma

Nie rozpakowuj plików XMP - po otworzeniu Lightrooma i przejściu do ekranu edycji, kliknij na + przy sidebarze presetów, a następnie wybierz import. Z plików wybierz katalogi XMP, które chcesz dodać i już. Pliki załadują się w katalogach do Twojej bazy presetów.

 

Instalacja presetów Lightroom na telefonach może wydawać się na początku czymś trudnym. Jednak zupełnie nie masz powodu by się jej obawiać. To łatwy proces i przy małej ilości presetów nie potrwa długo. Pamiętaj zawsze by przy instalacji presetów na swoim telefonie zawsze korzystać z plików DNG - są to zdjęcia, które posiadają dodatkowy element jakim jest zapis wszystkich ustawień z jakimi zostały wyeksportowane z Lightrooma. Ponieważ instalacja presetów Lightroom na telefonach nie może się odbywać przy użyciu plików XMP te właśnie zdjęcia DNG musimy dodać do biblioteki naszych plików Lightrooma.

Po przejściu do biblioteki, zdjęcia z zaimportowanymi presetami poznamy po małej ikonie z napisem DNG. Wystarczy je otworzyć, aby zapisać te ustawienia jako preset w bibliotece presetów na telefonie lub przekopiować ich ustawienia na inne zdjęcia.

Jak widzisz instalacja presetów na telefonie to nic trudnego.

Zobacz opinie o naszych presetach

Poznaj wszystkie opinie o naszych presetach i zobacz co myślą o nich inni

*opinie otworzą się w nowym oknie
    Twój koszyk jest pusty
      Dodaj kupon