2+2 Gratis | Dodaj 4 - otrzymasz 50% Rabatu

Presety Lightroom

Presety Lightroom

Presety Lightroom to sposób na zaoszczędzenie czasu i usprawnienie procesu edycji zdjęć poprzez załadowanie zestawu gotowych edycji dla określonego typu zdjęcia. Zamiast wykonywać te same czynności za każdym razem, gdy edytujesz zdjęcie - zmieniać jasność, nasycenie, kontrast itp. -- można zastosować jeden lub więcej presetów, aby przyspieszyć pracę. W sieci dostępnych jest mnóstwo gotowych ustawień Lightrooma, z których każde oferuje jakiś unikalny wygląd lub styl. Niektóre z nich są bardzo subtelne i prawie w ogóle nie zmieniają obrazu, podczas gdy inne wprowadzają dość drastyczne zmiany. Korzyści płynące z używania gotowych presetów Lightrooma są takie, że skracają one czas edycji zdjęć o około 70%, dzięki czemu spędzasz mniej czasu nad nimi, a więcej nad robieniem nowych! W tym artykule dowiesz się, jak używać presetów Lightrooma.

Czym są presety do programu Lightroom?

Presety Lightrooma to zapisane w katalogu Lightrooma kombinacje ustawień, które można automatycznie zastosować do dowolnego zdjęcia, wybierając je i stosując odpowiedni preset. Jeśli kiedykolwiek zastosowałeś korektę kolorów na zdjęciu w Photoshopie, zastosowałeś właśnie presety.

presety lightroom

Jakie są korzyści z używania presetów Lightrooma?

 • Oszczędność czasu - po co poświęcać godziny na edycję każdego zdjęcia, skoro można w 10 minut zastosować jeden preset do wszystkich zdjęć
 • Łatwa spójność - o wiele łatwiej jest zastosować te same zmiany do wielu zdjęć, niż powielać je ręcznie.
 • Pozwala na kreatywność - możesz użyć presetów jako punktu wyjścia, a następnie dostosować je do własnych upodobań.
 • Pomaga trenować oko - używając presetów nauczysz się rozpoznawać, jakie działanie mają poszczególne efekty i w jaki sposób pojawiają się na zdjęciach.
 • Ucz się od innych - analizując presety innych i ich zastosowania, możesz się wiele nauczyć o sztuce edycji
 • Dziel się swoim stylem - możesz utworzyć własne presety Lightroom, a następnie udostępnić je w sieci innym, co pomoże rozpowszechnić Twój styl.

Jakie są najlepsze presety do programu Lightroom?

Na rynku jest tak wiele gotowych presetów do Lightrooma, że podjęcie decyzji, które z nich wybrać, może być prawdziwym wyzwaniem. Każdy fotograf czy instagramer ma swój własny styl i lubi edytować zdjęcia na swój własny sposób. Na szczęście możesz również tworzyć własne presety, dostosowane do własnego stylu, a z naszymi presetami dopracowywać te, które już Ci się spodobały. Eksperymentuj z ustawieniami, aż osiągniesz właściwy efekt. Jednym z najpopularniejszych presetów Lightrooma są jasne presety typu Light and Airy. Jest to bardzo popularny efekt dla zdjeć, który można zastosować do każdego zdjęcia.

Jak znaleźć odpowiednie presety Lightrooma dla swojego zdjęcia

Jeśli szukasz presetów Lightroom, które możesz zastosować do swoich zdjęć, warto najpierw zrobić małe rozeznanie. Można to zrobić na kilka sposobów: - Przejrzyj najpopularniejsze presety do Lightrooma w sieci - możesz je znaleźć, szukając ich w Google lub na przykład na Pintereście - i sprawdź, czy są wśród nich takie, które Twoim zdaniem mogą się sprawdzić w przypadku Twoich zdjęć. - Wyszukaj określone style zdjęć - na przykład, jeśli zależy Ci na stylu czarno-białym, wyszukaj hasło "fotografia czarno-biała" i sprawdź, co znajdziesz. - Odwiedź stronę poświęconą fotografii i sprawdź, czy nie ma tam listy polecanych predefiniowanych ustawień programu Lightroom. - Wypróbuj kilka różnych i sprawdź, które z nich są dla Ciebie najlepsze lub skorzystaj z jednego z naszych dużych zestawów presetów.

Jak korzystać z presetów aby Twoje zdjęcia były unikalne

Znajdź presety Lightroom, które Ci się podobają, i zapisz je w aplikacji. Dzięki temu edycja zdjęć będzie znacznie szybsza, ponieważ wystarczy zaznaczyć obraz, a następnie zastosować preset. Możesz zastosować kilka presetów jednocześnie, aby uzyskać nowy efekt. Nie musisz polegać też tylko na presetach. Wprawdzie przyspieszają one pracę i są też świetnym sposobem na to, by nie utknąć w jednym stylu, ale zmieniając na nich ustawienia możesz osiągnąć zaskakujące. Do wybranego presetu, zastosuj kilka zmian obserwując efekty. Nauczsz się stosować korekty ręcznie, a wtedy zawsze będziesz wiedział, jak one działają i jak są stosowane. - Gdy już dobrze poznasz ustawienia, możesz zacząć tworzyć własne presety.

Podsumowanie - czy warto korzystać z presetów Lightroom?

Presety Lightrooma to świetny sposób na przyspieszenie procesu edycji i zastosowanie spójnych zmian na zdjęciach. W sieci dostępnych jest wiele gotowych presetów Lightroom, można też tworzyć własne. Możesz zastosować jeden lub więcej presetów  do wielu zdjęć lub utworzyć preset dla pojedynczego zdjęcia. Dzięki spójnym modyfikacjom zdjęć można poświęcić mniej czasu na edycję, a więcej na fotografowanie. To z kolei pomoże Ci rozwinąć biznes fotograficzny i zwiększyć obroty. Jeśli prowadzisz firmę fotograficzną, znajdź sposoby na zaoszczędzenie czasu, zwiększenie wydajności i zaoszczędzenie pieniędzy. Używanie presetów Lightrooma pomoże Ci osiągnąć wszystkie te cele i sprawi, że będziesz mógł spędzać więcej czasu za aparatem, a mniej przed ekranem komputera.

Zobacz opinie o naszych presetach

Poznaj wszystkie opinie o naszych presetach i zobacz co myślą o nich inni

*opinie otworzą się w nowym oknie
  Twój koszyk jest pusty
   Dodaj kupon