2+2 Gratis | Dodaj 4 - otrzymasz 50% Rabatu

Wybierz najlepsze presety dla swoich zdjęć

Jak znaleźć najlepsze presety lightroom

Ciężko jest wybrać najlepsze presety lightroom. Najlepszy w tym wypadku to kwestia gustu. Jednak jest kilka elementów na które warto zwrócić uwagę by mieć pewność, że są one warte uwagi. Od czego zaczynamy?

Pliki lrtemplate, DNG i XMP dla aplikacji mobilnej i desktopowej Lightroom

Presety do Lightrooma występują w 3 fromatach, są to:

  • lrtempalte - to format dla starszych aplikacji pudełkowych Lightroom, który został następnie zmieniony na nowszy o nazwie XMP. ten format pozwalał na szybki import poprzez zaciągnięcie całego katalogu presetów w otwartym folderze jak i z pliku .zip
  • XMP - następca formatu lrtemplate. Ten plik możemy wykorzystać w nowych wersjach subskrypcyjnych Lightrooma Classic, Lightrooma oraz Camera RAW który jest częścią Photoshopa - służy do "wywoływania" zdjęć przed importem do samego Photoshopa.
  • DNG - Pliki DNG to nic innego jak zdjęcia, które dodatkowo w zapisie posiadają informację o wszystkich ustawieniach edycji takich jak np. ekspozycja, nasycenie poszczególnych barw, kontrast itd. Pliki DNG pozwalają na import presetów do starszych wersji desktopowych, które nie obsługują nowych XMP. DNG wykorzystujemy również do importu presetów na aplikacji mobilnej.

Kupując presety, warto się upewnić czy otrzymujemy zarówno pliki XMP i DNG czy tylko jeden format. Nawet jeśli posiadamy starszą wersję Lightrooma, będziemy w stanie korzystać z naszych presetów - nie potrzebujemy do tego .lrtemplate

Przerabianie zdjec w lightroom - jak znaleźć najlepsze presety

Kolekcje presetów - przerabiaj zdjęcia bez dodatkowej edycji

Wiele sklepów oferuje jedynie pojedyncze presety. Nie ma w tym nic złego, w naszym sklepie możecie również znaleźć pojedyncze presety do Lightrooma, jednak to rozwiązanie ma swoje małe wady. Wymaga dodatkowego dostosowywania do niektórych zdjęć. Jeśli chcemy utrzymać pełną spójność wyglądu zdjęć z różnych pór dnia, lub po prostu na zdjęciach o różnej barwie i ilości światła będziemy musieli ten preset dostosować i najlepiej zapisać do wykorzystania w przyszłości.

Presety w kolekcjach składających się z kilku, a czasem kilkunastu presetów zostały już do tego przygotowane.

Nasze presety były przygotowywane w oparciu o 15-20 zupełnie różnych zdjęć. Dzięki temu ryzyko, że będą wymagały dodatkowych prac i poprawek jest minimalne, a nasi klienci mogą cieszyć się baaardzo szybką edycją zdjęć.

Styl presetów i przykłady

Oczywiście wybrany styl jaki zdjęciom nadaje preset musi się nam podobać - warto zwrócić przy tym uwagę na zdjęcia przed i ocenić jak wpływają na oryginalne kolory. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ często presety mogą mieć swoje główne przeznaczenie i nie koniecznie muszą pasować do tematyki naszych zdjęć.

Wybierz najlepsze presety dla swoich zdjęć

Najlepsze presety Lightroom jak je znaleźć

Skoro już wiemy jakie warunki muszą spełnić presety by aspirować do miana "najlepszych presetów lightroom" warto też porównać ceny i to co za nie otrzymujemy.

W getprsts.pl stworzyliśmy 3 zestawy naszych kolekcji oraz pojedynczych presetów, dzięki którym możecie oszczędzić nawet kilka set złotych w stosunku do zakupu poszczególnych kolekcji osobno, zapraszamy do sprawdzenia naszych ofert promocyjnych

 

 

Zobacz opinie o naszych presetach

Poznaj wszystkie opinie o naszych presetach i zobacz co myślą o nich inni

*opinie otworzą się w nowym oknie
    Twój koszyk jest pusty
      Dodaj kupon